Tilbage
Tilbage
Tilbage
Tilbage
Tilbage
Om KA

Om os

Medarbejdere

Karsten Høgild

Direktør

Dir. tlf.82 132 101
Mobil4040 3356
E-mail

karsten@ka.dk

Juridisk afdeling

Bjørn Carlsen

Juridisk chef

Dir. tlf.82 132 141
E-mail

bjorn@ka.dk

Inge Stisen

Advokat

Dir. tlf.82 132 144
E-mail

inge@ka.dk

Steen Elkjær

Advokat

Dir. tlf.82 132 143
E-mail

steen@ka.dk

Anders Østenlund

Juridisk konsulent

Dir. tlf.82 132 145
E-mail

anders@ka.dk

Karen Margrethe Olesen

Juridisk konsulent

Dir. tlf.82 132 146
E-mail

karen@ka.dk

Advokatforhold

KAs advokater (Bjørn Carlsen, Steen Elkjær og Inge Stisen) er:

  • beskikket af Justitsministeriet
  • en del af Advokatsamfundet
  • omfattet af ansvarsforsikring og garanti efter de af Advokatsamfundet fastsatte regler

HR-enheden

Rolf Weber Jørgensen

Ledelses- og HR-konsulent

Dir. tlf.82 132 124
E-mail

rolf@ka.dk

Grith Amdi Bach

Juridisk konsulent

(På orlov)

Politik og kommunikation

Claus Bunk

Chefkonsulent

Dir. tlf.82 132 122
E-mail

claus@ka.dk

Jørn Blohm Knudsen

Virksomhedskonsulent

Dir. tlf.82 132 125
E-mail

blohm@ka.dk

Søren Ploug Lilmoes

Journalist

Dir. tlf.82 132 111
E-mail

soren@ka.dk

Administration

Anne Mie Kjøller Hansen

Direktionssekretær

Dir. tlf.82 132 104
E-mail

annemie@ka.dk

Jesper Olesen

Medlemsadministrator

Dir. tlf.82 132 103
E-mail

jesper@ka.dk

Pia Brendborg

Bogholder

Dir. tlf.82 132 102
E-mail

pia@ka.dk

Karin Meldgaard

Assistent

Dir. tlf.82 132 132
E-mail

karin@ka.dk

Bliv medlem

Vi vil gerne arbejde for dig
- meld dig ind her