Om KA og medlemskab

HR og værktøjer

Overenskomst og aftaler

ESG og ansvarlighed

Politik og presse

Nyheder og events

Søg
Close this search box.

Medarbejdere

Kontakt

Hovednummer: +45 82 132 132
Mail: ka@ka.dk

 

Juridisk afdeling

Telefon: +45 82 132 140
Mail: jura@ka.dk

 

Administrationen

Telefon: +45 82 132 110

Karsten Høgild

Direktør

Direkte tlf: 82 132 101

E-mail: karsten@ka.dk

Juridisk afdeling

Steen Elkjær

Advokat (L)

Direkte tlf: 82 132 143

E-mail: steen@ka.dk

Inge Stisen

Advokat

Direkte tlf: 82 132 144

E-mail: inge@ka.dk

Anne Elkjær

Advokatfuldmægtig

Direkte tlf: 82 132 148

E-mail: anne@ka.dk

Jane Marie Gottschalck

Advokatfuldmægtig

Direkte tlf: 82 132 145

E-mail: jane@ka.dk

Nikolaj Nikolajsen

Juridisk konsulent

Direkte tlf: 82 132 141

E-mail: nikolaj@ka.dk

Signe Wæver

Juridisk konsulent

Direkte tlf: 82 132 139

E-mail: signe@ka.dk

Solveig Rye Jacobsen

Juridisk assistent

Direkte tlf: 82 132 146

E-mail: malene@ka.dk

Birgitte Kristoffersen

Advokatsekretær

Direkte tlf: 82 132 147

E-mail: birgitte@ka.dk

Politik og kommunikation

René Nord Hansen

Politisk chefkonsulent

Direkte tlf: 82 132 122

E-mail: rene@ka.dk

Christian Borrisholt Steen

Politisk konsulent

Direkte tlf: 82 132 126

E-mail: christian@ka.dk

Søren Ploug Lilmoes

Journalist

Direkte tlf: 82 132 111 / 26 422 648

E-mail: soren@ka.dk

Medlemsafdelingen

Claus Andersen

Virksomhedskonsulent

Direkte tlf: 82 132 123

E-mail: clausandersen@ka.dk

Simon Blohm Laugesen

Virksomhedskonsulent

Direkte tlf: 82 132 124

E-mail: simon@ka.dk

Martin Ramlov

Netværks- og udviklingskonsulent

Direkte tlf: 82 132 125

E-mail: martin@ka.dk

Administrationen

Anne Mie Kjøller Hansen

Direktionssekretær

Direkte tlf: 82 132 104

E-mail: annemie@ka.dk

Jesper Olesen

Medlemsadministrator

Direkte tlf: 82 132 103

E-mail: jesper@ka.dk

Lillian Sørensen

Bogholder

Direkte tlf: 82 132 102

E-mail: lillian@ka.dk

Tiffany Ilano Olesen

Servicemedarbejder

Telefon: 82 132 132

E-mail: tiffany@ka.dk